Spółdzielczy Klub SEZAM

Repertuar koncertów

DATA

REPERTUAR

26.09

/WTOREK/

 

10:30-11:30

11:30-12:30

Elektro Folk – Gdzie przeszłość spotyka przyszłość

Spotkanie poprowadzi Piotr Steczek, muzyk, aranżer, współzałożyciel orkiestry AUKSO. Artysta od wielu lat kolekcjonuje i gra na egzotycznych instrumentach z najdalszych zakątków świata (ney, duduk, zurna, shakuhachi, 6-strunowe skrzypce elektryczne), a jego kompozycje utrzymane są w stylu world music z silnymi wpływami współczesnej muzyki elektronicznej.

Będzie to niezwykła muzyczna podróż do Afryki, Armenii, Japonii, Indii poprzez Amerykę Południową i Europę – zajrzymy też muzycznie w polskie góry. Na  trąbce zagra jego syn Łukasz.

17.10

/WTOREK/

10:30-11:30

11:30-12:30

Blues to zawsze blues jestMistrzowie gitary elektrycznej

Na gitarowej scenie Grzegorz Kapołka zajmuje szczególne miejsce. Jest uznawany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów i muzyków. Pochodzi ze Śląska i jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach. Znany ze współpracy z Ireneuszem Dudkiem i Golec uOrkiestra, wspoółpracował z Ewą Urygą, Grażyną Łobaszewską, Tomaszem Stańko, Young Power czy Jorgosem Skoliasem.

Zabierze nas do Krainy Bluesa, która tutaj, na naszym Śląsku, znalazła drugą ojczyznę. U jego boku na instrumentach klawiszowych usłyszymy kompozytora, aranżera i pianistę Dariusza Ziółka.

21.11

/WTOREK/

10:30-11:30

11:30-12:30

Let’s go jazz – elektronika w jazzie

To spotkanie poświęcone będzie kierunkom rozwoju współczesnej muzyki jazzowej oraz prezentacji nowych brzmień inspirowanych muzyką z najdalszych zakątków świata (world music, muzyka etniczna) na przykładzie niezwykłego instrumentu o nazwie KAT MALLET  MIDI CONTROLLER, będącego elektroniczną odmianą wibrafonu.

Duetem, który usłyszymy tym razem będzie Piotr Rakowski – perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, wirtuoz instrumentów sztabkowych a na instrumentach klawiszowych towarzyszyć mu będzie utalentowany przedstawiciel młodego pokolenia pianistów – Przemek Pankiewicz.

5.12

/WTOREK/

10:30-11:30

11:30-12:30

Dziewczyna z Ipanemy – koncert finałowy tria jazzowego JBB

 

Hania Rożeń to wokalistka o aksamitnym, hipnotyzującym głosie, od lat ukochała jazzowe klimaty. W jej interpretacji polskie standardy jazzowe z repertuaru Hani Banaszak, Ewy Bem czy Alicji Majewskiej nabierają nowego blasku, wdzięku i stylu a zagraniczne evergreeny Doorsów, Beatelsów czy Elli Fitzgerald mienią się zupełnie nowymi kolorami.

Na małej scenie SEZAMU usłyszymy ją w towarzystwie utytułowanego saksofonisty, wykładowcy AM w Katowicach, prof. Jerzego Główczewskiego oraz pianisty Grzegorza Kasperczyka.

Na koncerty zapraszają:

Spółdzielczy Klub Sezam

 ul. Chorzowska 57B
32 282 25 10
sezam@bsm.bytom.pl