Spółdzielczy Klub SEZAM

Wyjazdy

Wraz z biurem podróży VitaSun zapraszamy na wyjazd Ochrydzkie Perły – Macedonia Północna
 
Macedonia Północna to niewielki ale przepiękny kraj położony w samym sercu Bałkanów, w którym wielowiekowa historia widoczna jest na każdym kroku. Jest to kraj, w którym zabytki architektury, odzwierciedlające barwną przeszłość kraju, przeplatają się z pięknem dziewiczej natury. Formacje górskie, krystalicznie czyste jeziora czy wszechobecna malownicza zieleń, to wszystko czym może poszczycić się Macedonia Północna.
 
Ochryda miasto w południowo-zachodniej Macedonii Północnej, nad Jeziorem Ochrydzkim wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, u stóp gór Galiczica. Jest to główny ośrodek turystyczny Macedonii. Jezioro Ochrydzkie jest jednym z najstarszych i najgłębszych jezior w Europie, które zachwyca krystalicznie czystą wodą i jej błękitnym kolorem.
 
Zakwaterowanie: Hotel ***
 
Program:
 • 1 dzień: Wyjazd w godzinach wieczornych. Nocny przejazd do Skopje.
 • 2 dzień: Przyjazd do Skopie. Zwiedzanie centrum miasta: Memorialny domek Św. Matki Teresy, Kamienny Most, kompleks pomników, meczet Mustafa Paszy, twierdza Skopsko Kale, stary bazar w Skopje. Przejazd do hotelu w Ochrydzie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
 • 3 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie Ochrydu, który jest nazywany europejską Jerozolimą, gdyż znajduje się tam aż 365 obiektów sakralnych. W czasie zwiedzania zobaczymy: Dolną i Górną Bramę, teatr antyczny, cerkiew Św. Pantelejmona, gdzie spoczywa Św. Kliment. Twierdza Cara Samuela, Cerkiew Św. Jana Teologa w Kaneo, Cerkiew Św. Zofii. Następnie rejs lokalnym statkiem po jeziorze ochrydzkim, prezentacja oryginalnych Ochrydzkich Pereł, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 • 4 dzień: Śniadanie. Po śniadaniu rejs statkiem 30 km na południe od Ochrydu do kompleksu klasztornego Św. Nauma. Zwiedzimy prehistoryczną osadę na wodzie w Zatoce Kości, Cerkiew Św. Nauma z IX wieku, w której znajduje się grób Św. Nauma, Cerkiew Św. Petki- patronki kobiet. Czas wolny, możliwość zakupu pamiątek w tradycyjnym sklepach. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
 • 5 dzień: Śniadanie. Czas wolny do własnego zagospodarowania, wieczorem obiadokolacja.
 • 6 dzień: Śniadanie. Wycieczka do Albanii. Przejazd do Elbasan, będącego czwartym największym miastem kraju. Elbasan to zarówno duży ośrodek industrialny , jak i turystyczny, na co wpływa lokalizacja u podnóża malowniczych gór Skanderbeg, na skraju rolniczej równiny Myzeqe. Spacer po mieście, następnie przejazd do Tirany- stolicy Albanii. W Tiranie zobaczymy Plac Skenderberga, Piramidę w Tiranie, Pałac Prezydencki, tradycyjny, otomański dom Skendulów, Meczet Centralny w Tiranie, Cerkiew Św. Zbawiciela, Kościół Najświętszego Serca Jezusowego. Czas wolny. Przejazd do Durres, do portu. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
 • 7 dzień: Czas wolny do własnego zagospodarowania, wieczorem obiadokolacja. Nocleg.
 • 8 dzień: Wykwaterowanie. Przejazd przez Park Narodowy Mavrovo. Następnie zwiedzanie Bigorskiego monasteru św. Jana Chrzciciela. Obiad w Parku Narodowym Mawrowo. Przejazd do Kanionu Matki, 5 km rejs statkiem. Przejazd do hotelu w Skopje. Narodowa kolacja przy muzyce. Nocleg.
 • 9 dzień: Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotna.
 • 10 dzień: Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach rannych. Zakończenie imprezy.
Termin:
26.04-05.05.2024
Cena:
1990 zł +100 euro /os*
*Opłata obowiązkowa do uiszczenia pilotowi w dniu rozpoczęcia wycieczki.
 
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!
Wraz z biurem podróży VitaSun zapraszamy na wyjazd Włochy klasyczne 🇮🇹
 
 • 1 dzień: Wyjazd z Będzina w godzinach wieczornych. Przejazd w kierunku Włoch.
 • 2 dzień: Przyjazd do Wenecji w godzinach porannych. Przepłynięcie łódką do Wenecji na Plac św. Marka, zwiedzanie z przewodnikiem – Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, Wieża Zegarowa, Most Westchnień, spacer w kierunku Ponte Rialto. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
 • 3 dzień: Śniadanie, przejazd do Rzymu, zwiedzanie z przewodnikiem, zobaczymy m.in. Kolosseum, Forum Romanum, Capitol, Plac Wenecki, Panteon, Piazza Navona, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami hiszpańskimi, Fontanna di Trevi. Czas wolny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 • 4 dzień: Śniadanie. Przejazd do Watykanu- Plac i Bazylika św. Piotra, Grób Jana Pawła II, Muzea Watykańskie z Kaplicą Sykstyńską. Następnie dalsze zwiedzanie Rzymu – Bazylika Św. Pawła za Murami, Bazylika Św. Jana na Luteranie, Santa Maria Maggiore. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 • 5 dzień: Śniadanie i wykwaterowanie. Przyjazd do Florencji, stolicy Toskanii. Zwiedzanie: kościół Santa Croce z grobowcami słynnych artystów takich, jak Michał Anioł czy Galileusz, plac Signoria, baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota, katedra Santa Maria del Fiore, plac Michała Anioła ze wspaniałym widokiem na miasto. Po południu wyjazd w drogę powrotną do kraju.
 • 6 dzień: Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 
Termin: 30.04.2024 – 05.05.2024
Cena:
1950 zł + 55 EUR/os.
 
Chcesz wiedzieć więcej zapraszamy do kontaktu!
Biuro VitaSun :  504 053 006 lub Klub Sezam Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej 32 282 25 10
☀️Wraz z BIUREM PODRÓŻY VITA-SUN
zapraszamy na wyjazd do słonecznej Toskanii ☀️
 
Włochy – Zapach Toskanii
 
Program wycieczki
 
1 dzień:
Wyjazd z Polski ok. 16:00. Nocny przejazd do Włoch.
2 dzień:
Przyjazd do Sieny w godzinach porannych. Zwiedzanie jednego z najbardziej nietypowych i najpiękniejszych miast Toskanii, położonego na wzgórzu między dolinami dwóch rzek: Arbii i Elsy. Jest to miejsce o niepowtarzalnym charakterze, gdzie zachowało się wiele dawnych tradycji i zwyczajów.
Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień:
Śniadanie, przejazd do Pizy – miasta w północnej części Toskanii, wpisanego na światową listę UNESCO, którego główną atrakcją jest niezwykła budowla jaką jest Krzywa Wieża. Zwiedzanie obiektów sakralnych na Campo di Miracoli (Plac Cudów) – katedry i baptysterium. Spacer pięknymi uliczkami miasta.
Następnie powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Florencji – stolicy Toskanii, zwiedzanie: Plac Michała Anioła, Most Złotników na rzece Arno, Plac Signoria, Katedra Santa Maria del Fiore i Baptysterium, kościół Santa Croce z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Galeria Uffizi. Czas wolny.
Wieczorem wyjazd w drogę powrotną. Przejazd nocny do Polski.
5 dzień:
Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.
Program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Termin:
01.05.2024-05.05.2024
Cena: 990,- zł/os. + 100,- euro/os.*
 
*Opłata obowiązkowa do uiszczenia pilotowi w dniu rozpoczęcia wycieczki.

🏰🌳 Zapraszamy na jednodniowy wyjazd do Zamku Rogów Opolski! 🌳🏰

To miejsce pełne historii, gdzie w ciągu kilkunastu minut możemy zafundować sobie podróż w czasie. Poznać historię renesansowego zamku, zobaczyć unikalne zbiory biblioteczne i delektować się spacerem pośród wiekowych drzew i śpiewu ptaków w otaczającym parku.

Zamek Rogów Opolski to nie tylko piękna budowla obronna z XIV wieku, ale także świadek licznych przeobrażeń i historii.
Obecnie, po odbudowie i przekształceniu w siedzibę Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu, zamek jest miejscem, w którym można podziwiać cenne zbiory biblioteczne i odkrywać historię Opolszczyzny.


Dołącz do naszej wyprawy w głąb dziejów i odkrywaj tajemnice Zamku Rogów Opolski! 📚🏰🌳
#Historia #ZamekRogówOpolski #Opolszczyzna #WyprawaWczasuCzasu 

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „BSM 10 25 282 TEL. ROGÓW SEZAM 32 KLUB BYTOM 41-902 OPOLSKI 57B CHORZOWSKA Zamek Rogów Opolski należy do tych miejsc, których ciągu kilkunastu UL. minut możemy zafundować sobie podróż czasie. Warto poznać historię tego SEZAM pałacu, zobaczyć jego unikalne zbiory biblioteczne oraz wybrać się aa pośród wiekowych drzew i śpiewu ptaków w pobliskim parku. Przejazd, ubezpieczenie oraz bilet na zwiedzanie w cenie. ZAPISY ORAZ SZCZEGÃŁOWE INFORMACJE w KLUBIE KOSZT 140 Zt KIEDY? 17.05”

Pokaż mniej
☀️Wraz z biurem podróży VitaSun zapraszamy na wczasy☀️
Wczasy w Dziwnówku
DZIWNÓWEK mała miejscowość letniskowa leżąca pomiędzy morzem a Zalewem Kamieńskim. Zdrowotny mikroklimat sprzyja wypoczynkowi i regeneracji organizmu, wpływa korzystnie na górne drogi oddechowe, układ krążenia, przemian materii i tarczycę.
Ośrodek Wypoczynkowy „W Sosnach” położony jest zaledwie 100 m od morza. Posiada stołówkę po drugiej stronie ulicy od budynku głównego. Pokoje 2-4 osobowe z łazienkami. Do dyspozycji gości są stoły do tenisa ustawione na zewnątrz, grill ogrodowy z miejscem biesiadnym, plac zabaw dla młodszych dzieci oraz sprzęt plażowy do wypożyczenia. Ośrodek jest ogrodzony. W pobliżu znajduje się wypożyczalnia rowerów. Niedaleka odległość od znanych miejscowości uzdrowiskowych i wypoczynkowych, takich jak: Międzyzdroje, Świnoujście oraz Kołobrzeg stwarza dodatkowe możliwości spędzenia wolnego czasu poprzez zwiedzanie zabytków, rejsy statkiem lub wodolotem.
Program:
Dzień 1
Wyjazd w godzinach rannych ok. 8:00. Przejazd do Dziwnówka. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 2 – 9
Czas wolny na plażowanie, spacery.
Dzień 10
Śniadanie. Wykwaterowanie do 10:00. Czas na ostatnie pamiątkowe zdjęcia. Wyjazd w drogę powrotną ,powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.
Program ma charakter ramowy, kolejność może ulec zmianie.
 
Terminy:
31.05.2024 – 10.06.2024 Cena: 2100 zł/os.
10.06.2024 – 20.06.2024 Cena: 2150 zł/os.
29.08.2024 – 08.09.2024 Cena: 2100 zł/os.
08.09.2024 – 18.09.2024 Cena: 2050 zł/os.
18.09.2024 – 28.09.2024 Cena: 2000 zł/os.

Zapraszamy na niezapomniane wczasy w urokliwym Jarosławcu, malowniczo położonym nad Bałtykiem.

Jarosławiec słynie z przepięknych, szerokich plaż, które zachęcają do długich kąpieli słonecznych i relaksu nad morzem. To miejsce pełne przyrodniczych cudów, w tym malownicza latarnia morska i urocze trasy rowerowe. Możesz zakosztować tu regionalnych specjałów, w tym świeżo złowionych ryb, w lokalnych restauracjach.

Jarosławiec oferuje wiele atrakcji, takich jak jazda konna, wypożyczalnie rowerów, parki wodne i wiele innych. To idealne miejsce na wakacje dla rodzin – pełne atrakcji dla dzieci i relaksujące dla dorosłych.

Termin – 2-12.07.2024

Koszt – 2.200 zł/os dorosła | 550 zł/dziecko do 2 roku życia | 1.900 zł/dziecko w wieku od 2-12 lat z 2 os. dorosłymi

Zapisy oraz szczegółowe informacje w Klubie.

Opis obiektu:

Ośrodek o wysokim standardzie ok. 150 m od morza. Ogrodzony, oświetlony, dozorowany w nocy. Obiekt posiada własne zaplecze sportowe: boisko do siatkówki, piłki nożnej, koszykówki, badmintona, plac zabaw dla dzieci, salę telewizyjną, dyskotekową, zadaszoną świetlicę o powierzchni 100m2, SPA, miejsce na ognisko i grill. Ponadto ośrodek znajduje się w sąsiedztwie słynnego Aquaparku.

Pokoje: 2-3-4 osobowe z łazienkami.

Wyposażenie: TV, czajnik, szklanki, lampka nocna, szafa, łóżka, sprzęt plażowy (koc, parawan), balkon zwykły lub francuski. Na recepcji za opłatą możliwość wypożyczenia leżaka.

Stołówka w obiekcie, na parterze. Posiłki serwowane, na śniadania i kolacje dostawiany szwedzki stół.

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie w ośrodku o wysokim standardzie, w pokojach 2-3-4 osobowych (wg zapotrzebowania)
 • transport komfortowym autokarem (przejazdy w ciągu dnia)
 • wyżywienie: 3 posiłki dzienne + podwieczorek (świadczenia zaczynają się kolacją w pierwszym dniu, a kończą śniadaniem + suchy prowiant na drogę powrotną w ostatnim dniu)
 • ubezpieczenie NNW 
 • 1 wieczorek taneczny przy muzyce, z kiełbaską, z ciastem i kawą
 • 1 zabieg w strefie SPA ośrodka w czasie turnusu (do wyboru kąpiel w jacuzzi lub masaż na łóżku wodnym – nie dotyczy dzieci)
 • możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji ośrodka
 • opiekę rezydenta podczas całego pobytu
 • opłatę na TFG i TFP
 • podatek VAT

Cena nie zawiera:

 • dopłaty do pokoju 1-osobowego 600 zł – na zapytanie
 • świadczeń nie wymienionych powyżej
 • dopłaty do pokoju z pełnym balkonem 100 zł / turnus za pokój
 • taksy klimatycznej (obowiązkowa opłata w ośrodku, ok. 2,50 zł/os/dzień)
Wraz z biurem podróży Vita Sun zapraszamy na:
KOLONIA W CHORWACJI 2024 – BAŚKA VODA
Baška Voda położona jest u podnóża majestatycznego masywu Biokovo, w zachodniej części Wybrzeża Makarskiego, na chorwackim wybrzeżu Morza Adriatyckiego! Niegdyś osada uprawiających ziemię chłopów i rybaków, kupców i żeglarzy, została przekształcona przez swoich pracowitych mieszkańców w nowoczesną turystyczną miejscowość, posiada wszystkie cechy i atrakcje małego nadmorskiego miasteczka basenu Morza Śródziemnego. 💙💙💙
Rezerwacje:
📧 vitasun@vitasun.pl
☎️504 053 006
🏠 Będzin ul. Gzichowska 116 a czynne pn-pt 8-16
☎️ 32 282 25 10

🌞 Oferta wczasy 2024 🌞

Wraz z biurem podróży Vita Sun zapraszamy na wczasy w Czarnogórze 2024! 😇😇

O Czarnogórze można śmiało powiedzieć, że jest to jeden z najpiękniejszych krajów w Europie, idealnym miejscem na spędzenie wakacji. Jak wskazuje nazwa, niemal w całości pokrywają ją góry. Wybrzeże jest pełne średniowiecznych miasteczek (Kotor, Budwa, Sveti Stefan, Ulcinj), szczyty wzgórz zajmują ruiny weneckich i tureckich zamków, a w cieniu piniowych zagajników kryją się stare prawosławne monastyry. Do tego trzeba dodać bezinteresowną życzliwość mieszkańców, zadowolonych z coraz liczniejszych wizyt obcokrajowców. Czarnogóra jest miejscem, gdzie Wschód spotyka się z Zachodem.

Rezerwacje:
📧 vitasun@vitasun.pl
☎️ 504053006
🏠 Będzin ul. Gzichowska 116 a czynne pn-pt 8-16
lub wKlub Sezam Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
ul.Chorzowska 57b
tel. 32 282 25 10

Jarosławiec zdrowotny 2024
Ośrodek o wysokim standardzie usytuowany niecałe
150 m od morza w sosnowym lesie.
 
Opis obiektu:
Ośrodek Młynarz jest ogrodzony, oświetlony i w nocy
dozorowany. Domki i pokoje o wysokim standardzie
zakwaterowania z pełnym węzłem sanitarnym w dni
chłodne dogrzewane. Obiekt posiada własne zaplecze
sportowe: boisko do siatkówki, piłki nożnej,
koszykówki, badmintona, plac zabaw dla dzieci (małpi
gaj, zjeżdżalnie, batuty, zjeżdżalnia linowa 26 m itp.),
salę telewizyjną, sale dyskotekową, zadaszoną świetlicę
o pow. 100 m², SPA, miejsce na ognisko i grill. Ponadto
ośrodek znajduje się w sąsiedztwie słynnego
Aquaparku.
Pokoje: 2-3-4 osobowe z łazienkami, wyposażenie: TV,
czajnik, szklanki, lampka nocna, szafa, łóżka, sprzęt
plażowy: koc, parawan, balkon zwykły lub francuski.
Na recepcji za opłatą możliwość wypożyczenia leżaka.
Stołówka: w obiekcie, na parterze. Posiłki serwowane,
na śniadania i kolacje dostawiany szwedzki stół.
 
TERMIN 24.09-06.10.2024
Cena : 2290- zł/os
 
Cena zawiera:
•zakwaterowanie w ośrodku o wysokim standardzie
w pokojach 2-3-4 osobowych (wg
zapotrzebowania), 12 noclegów
•transport autokarem (przejazdy w ciągu dnia)
•wyżywienie: 3 posiłki dziennie (śniadania, obiady i
kolacje)
•ubezpieczenie NNW
•1 wieczorek taneczny przy muzyce z kiełbaską, ciastem i kawą
•opłatę na TFG i TFP
•14 zabiegów w strefie SPA ośrodka w czasie turnusu
(badanie lekarskie na podstawie którego lekarz
przepisuje zabiegi wskazane do danego schorzenia)
•możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji ośrodka
•opiekę rezydenta podczas całego pobytu
•podatek VAT
Cena nie zawiera:
•dopłaty do pokoju 1-osobowego 500 zł – opcja na zapytanie
•świadczeń nie wymienionych w punkcie „cena zawiera”
•dopłaty do pokoju z pełnym balkonem 100 zł/turnus za pokój
•taksy klimatycznej (obowiązkowa opłata w ośrodku ok. 2,50 zł/os./dzień)
Taksa klimatyczna płatna dodatkowo na miejscu w ośrodku.
 
VitaSUN BIURO TURYSTYCZNE
Biuro: 42-504 Będzin ul. Gzichowska 116a
tel. 690897483 e-mail: ada.vitasun@gmail.com
NIP: 625-215-23-04
nr konta: Santander: 18 1090 1665 0000 0001 4143 0837
LICENCJA ORGANIZATORA Marszałka Województwa Śląskiego
NR 872
Węgry – Rumunia – Grecja – Macedonia – Serbia🌞
 
Program wycieczki:
1 dzień
Wyjazd w godzinach porannych ok. 1:00. Przejazd do stolicy Węgier: Budapesztu. BUDA: Wzgórze Zamkowe, Wzgórze Gellerta, Kościół Koronacyjny króla Macieja pw. NMP, Baszta Rybacka, która zachwyca wspaniałym widokiem z jej tarasu na zabytki Budapesztu. Stare kamieniczki Budy, Zamek Królewski – trzykrotnie niszczony i odbudowywany. PESZT: Parlament, Bazylika św. Stefana – największa świątynia Budapesztu, spacer do placu Vörösmarty. Czas wolny. Przejazd do miasta Timisoara w Rumuni. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
2 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie Timisoary zachwycającej przepiękną starówkę, gdzie znajduje się Piata Victoriei, czyli Plac Zwycięstwa. Jest to główny plac Timisoary, który otaczają piękne, barokowe budynki. W jego centralnej części znajduje się prawosławna katedra metropolitalna. Czas wolny. Nocny przejazd do Grecji. (posiłek tranzytowy we własnym zakresie).
3 dzień
Przyjazd do Leptokarii w Grecji w godzinach około południowych.
LEPTOKARIA – to typowe miasteczko greckie charakteryzujące się atmosferą wakacyjnego odpoczynku i letniej beztroski. Posiada bogate zaplecze handlowe i gastronomiczne.
HOTEL*** – niewielki, rodzinny hotel, położony bezpośrednio przy promenadzie nadmorskiej w pobliżu centrum miasteczka. Hotel dysponuje pokojami 2-4 osobowymi (możliwość dostawki) z WC., łazienką, indywidualną klimatyzacją (płatna 5€/24h), sprzętem TV-SAT, lodówką.
Do dyspozycji w hotelu również: restauracja, kawiarnia a przede wszystkim piękna piaszczysta plaża bezpośrednio przy hotelu. Wyżywienie: dwa posiłki dziennie, śniadanie w formie szwedzkiego stołu i obiadokolacja (ciepłe danie mięsne z dodatkami) – obsługa kelnerska, w hotelu oddalonym około 300 metrów.
Czas do samodzielnego zagospodarowania. Zakwaterowanie w hotelu od godz. 14:00. Obiadokolacja. Nocleg.
4 dzień
Śniadanie. Wyjazd do Salonik drugiego co do wielkości (po Atenach) miasta Grecji. Saloniki to ośrodek administracyjny największego greckiego regionu Macedonia, nieoficjalnie nazywany współstolicą (Grecji) lub stolicą Macedonii. Zobaczymy między innymi Białą Wieżę, Łuk Galeriusza, Rotundę, Bazylikę św. Dymitriusza. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
5 dzień
Śniadanie. Wycieczka autokarowa na Meteory, co po grecku znaczy dokładnie ”zawieszone w powietrzu’’. W niezwykłej scenerii, na szczytach sterczących pionowo brył skalnych mieści się zespół 24 klasztorów Meteora, zaliczanych do najcenniejszych zabytków sztuki bizantyjskiej przełomu XIV i XV wieku. To potężne centrum ortodoksyjnego kościoła. Od XI w. Meteory uważane są za obraz wielkości Boga. Wznoszą się jako skalisty las w Grecji, na równinie Tesalskiej, blisko miasta Kalambaka. Tam mnisi wyrabiają sobie cnotę posłuszeństwa, próbują się odzwyczaić od swoich nawyków. Obiadokolacja. Nocleg.
6 dzień
Śniadanie. Wyjazd do Litochoro i Olimpu. Wycieczkę zaczynamy w Litochoro, które zlokalizowane jest u stóp mitycznej góry bogów, Olimpu w prefekturze Pieria. Litochoro oznacza „kamienne miejsce” lub „miejsce skał”. Zaraz za miastem wśród malowniczych skał rozpoczyna się piękny wąwóz rzeki Enipeas. Następnie wizyta w Pantaleimonas – starej grekiej wiosce. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
7 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Skopje w Macedonii. Miasto kontrastów. Centralna dzielnica pomników i budynków utrzymanych w antycznej stylistyce, które miejscami kontrastują z socjalistycznymi okazami architektury. Zobaczymy m.in. twierdzę, Kamienny Most, Stary Bazar z dwiema zachowanymi łaźniami tureckimi i trzema karawanserajami – Kapan An, Suli An i Kurshumli An. Przejazd na obiadokolację i nocleg tranzytowy w okolicach Belgradu.
8 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Belgradu. Zobaczymy m.in. Novi Beograd, reprezentacyjną dzielnicę Dedinje, hram Svetog Save, Plac Slavija, Parlament, Terazije, Plac Republiki, Plac Studentów, twierdzę i park Kalemegdan, deptak Knez Mihajla, Cerkiew Soborna Prawosławna, Pałac Patriarchy. Czas wolny (posiłek we własnym zakresie). Wyjazd w drogę powrotną.
9 dzień
Przyjazd do Polski w godzinach około południowych. Zakończenie imprezy.
Program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Terminy:
28.09.2024 – 06.10.2024
Cena: 1790,- zł/os. + 150 euro/os.