Koncerty muzyczne

Koncerty muzyczne

Muzyka jest niezwykle ważna w życiu każdego z nas, dlatego nie mogło jej również zabraknąć na #ArtystycznaPrzystańMłodych
 
Nasze koncerty edukacyjne dla dzieci mają na celu rozbudzić wyobraźnię dźwiękową, zapoznać z różnorodnymi instrumentami, zrelaksować i poszerzyć walory słuchowe a także zapoznać z podstawowymi instrumentami i nurtami muzycznymi.
 
Zapraszamy więc do zapoznania się z repertuarem koncertów muzycznych w ramach projektu #BO_ #ArtystycznaPrzystańMłodych
 
Przypominamy że udział w projekcie jest bezpłatny i dedykowany wszystkim dzieciom-mieszkającym na terenie miasta Bytomia.
 
Pierwsze koncerty muzyczne odbędą się już 28 MARCA o godzinie 10:30 i godzinie 11:30. Z powodu ograniczonej liczby miejsc na koncerty obowiązują zapisy
 
Zaprasza:
Fundacja Alternata

DATA

REPERTUAR

28.03

/WTOREK/

 

10:30-11:30

11:30-12:30

Kuba – wyspa, jak wulkan gorąca!

 

Latin Soul, czyli duet dwóch niezwykłych kobiet, połączenie latynoskiej i słowiańskiej energii – Mili Morena z Hawany oraz  Dorota Olech z Krakowa.

To spotkanie pełne zabawy i tańca poświęcone będzie najpopularniejszym rytmom tanecznym, które narodziły się na Kubie i w Ameryce Południowej. Samba, mambo, chachacha, rumba, salsa, bachata czy conga to tylko niektóre z nich.

25.04

/WTOREK/

10:30-11:30

11:30-12:30

Slave of the Rhythm, czyli Afryka!

 

Krzysztof Nowakowski (perkusista) i Marcel Nowakowski (młody adept sztuki perkusyjnej) razem tworzą serce każdego zespołu czyli sekcję rytmiczną. Co jest najważniejsze w muzyce, co odróżnia różne gatunki muzyczne? Dowiemy się, czym jest rytm i skąd pochodzą najpopularniejsze rodzaje rytmów. Poznamy najliczniejszą grupę instrumentów, czyli instrumenty perkusyjne charakterystyczne dla różnych stron świata. 

23.05

/WTOREK/

10:30-11:30

11:30-12:30

ElektroFolk – gdzie przeszłość spotyka przyszłość

Piotr Steczek (skrzypce, flety) i Paweł Steczek (piano, akordeon) – wraz z nimi wyruszymy w niezwykłą muzyczna podróż do Afryki, Armenii, Japonii, Indii poprzez Amerykę Południową i Europę – zajrzymy też muzycznie w polskie góry.

13.06

/WTOREK/

10:30-11:30

11:30-12:30

Viva Flamenco! czyli Andaluzja w Hiszpanii

 

Michał Czachowski (gitarzysta flamenco, kompozytor, publicysta) i Agnieszka Malicka (taniec, kastaniety, palmas). ViVa Flamenco zabierze nas w podróż do Hiszpanii, ojczyzny niezwykle ciekawego gatunku muzycznego jakim jest flamenco. Koncert połączony z warsztatami tańca Flamenco