Maj w Sezamie

Maj w Sezamie

Już w najbliższy czwartek 11 maja o godzinie 18:00 pragniemy Was zaprosić na wystawę malarstwa, której autorem jest pasjonatka sztuki – Izabela Kozak.
Jej twórczość to potrzeba pokazania ukrytych uczuć i wyrażenie piękna, które w danym momencie jest widoczne i odczuwalne. Malowanie jest dla niej sposobem na poszukiwanie spełnienia oraz wyrażanie siebie poprzez obrazy. Obecnie bliskie są Jej akty kobiet oraz towarzyszące im odczucia, które oddaje na płótnie techniką olejną. Kobieta jest dla niej naturalnym motywem twórczości, inspirującym swoim pięknem i niosącym ze sobą wiele przeżyć i emocji.
A dla miłośników muzyki 23 maja o godzinie 10:30 i 11:30 dwa wyjątkowe koncerty:
„Kubańczyk w Bytomiu, czyli sentymentalna podróż do korzeni muzyki latynoamerykańskiej” , w którą zabierze nas sam Jośe Torres – artysta pochodzący z Kuby, wirtuoz instrumentów perkusyjnych. 
Wielokrotnie wyróżniany tytułem najlepszego polskiego perkusisty w jazzowych plebiscytach muzycznych.

Dzień później zapraszamy do wspólnej zabawy dzieci w wieku szkolnym. W tym dniu z racji egzaminów ósmoklasisty uruchamiamy „Świetlicę pod chmurką”, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie gier podwórkowych, zabaw z chustą animacyjną czy warsztatów plastycznych i wielu innych atrakcji. Czekamy na Was już od godziny 12:00 oczywiście przed klubem.

26 maja widzimy się na SKARPIE i tym samym zapraszamy w imieniu Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Ekologii „Zielona Ziemia” do udziału w 1. plenerze malarskim „Bytom jak malowany”.

Plener będzie miał miejsce na terenie dawnej kopalni Rozbark w Bytomiu, obecnie Skarpa Bytom (ul. Wojciecha Kilara 29-33, Bytom) 26 maja br. (piątek) w godzinach 9.00-14.30.

Jest on wydarzeniem towarzyszącym konferencji ekologicznej „Natura Miasta”.

 

Natomiast już 27 maja w sobotę o godzinie 11:00 zapraszamy na kolejne spotkanie z teatrem. Tym razem zaprosimy młodych widzów na spektakl Teatru Rawa pt.: „Niekończąca się historia”

Wspaniała opowieść o zaufaniu, odwadze i potędze wyobraźni. Nowatorska inscenizacja kultowej powieści dziecięcej Michaela Ende, stworzona w barwnej i niebanalnej oprawie scenograficznej, z wykorzystaniem japońskiego teatru ilustracji Kamishibai oraz teatru lalek. Spektakl familijny z gatunku fantastyki, który przypadnie do gustu zarówno dzieciom jak i fanom wybitnej literatury oraz tym, którzy w dzieciństwie z wypiekami na twarzach wychodzili z kin, nucąc słynną piosenkę Limahla i marzyli o dalekich podróżach, w nieznane światy na grzbiecie Fuchura – smoka szczęścia.

Na koniec miesiąca 30 maja atrakcja turystyczna dla wszystkich chętnych, wyjazd autokarowy do Ogrodów Kapias – przecudnej atrakcji w uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój, miejsca zrodzonego z pasji do przyrody, tym razem w wiosennej odsłonie pełnej kolorów i zapachów.

 Oczywiście nie zapominajcie o warsztatach w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego według stałego harmonogramu zajęć czyli:
👉 W poniedziałki warsztaty taneczne w dwóch grupach wiekowych godziny 17:15 i 18:15
👉 We wtorki warsztaty muzyczne również w dwóch grupach przedszkolnej i szkolnej 17:00 i 18:00
👉 W środy warsztaty fotograficzne 17:00 grupa starsza i 18:00 młodsza
👉 Warsztaty teatralne zgodnie z planem zajęć.
Ponadto zapraszamy do sekcji i kół zainteresowań na nasze stałe zajęcia :
👉 AIKIDO
👉 JUDO
👉 ZUMBA
👉 TANIEC ORIENTALNY
👉 GIMNASTYKA
👉 KUCHCIK
👉 TANIEC WSPÓŁCZESNY Z ELEMENTAMI AKROBATYKI
👉 PLASTYKA DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH
👉 PLASTYKA DLA DZIECI SZKOLNYCH
👉 KURS RYSUNKU I MALARSTWA
👉 JĘZYK ANGIELSKI DLA DZIECI
👉 JĘZYK ANGIELSKI DLA DOROSŁYCH