Wycieczka do Bobolic 15.09.2023

Wycieczka do Bobolic 15.09.2023

Wyjazd do Bobolic 15.09.2023
 
Dziś mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjeździe z Klubu Sezam Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej do urokliwego miasta Bobolice. To było niezwykłe doświadczenie, ponieważ nasza podróż w czasie rozpoczęła się od momentu, kiedy przekroczyliśmy progi XIV-wiecznego zamku królewskiego, który niegdyś należał do Kazimierza Wielkiego.
 
Zamek ten okazał się miejscem pełnym tajemniczych historii i legend. Przewodnik opowiadał nam fascynujące opowieści o dawnych właścicielach, rycerzach, i królach, którzy tu przebywali. Byliśmy pod wrażeniem wspaniałej architektury tego miejsca oraz dbałości o jego historyczne detale.
 
Co więcej, dowiedzieliśmy się, że zamek przeszedł niedawno gruntowny proces odrestaurowania, dzięki czemu teraz może być udostępniony dla zwiedzających. Mieliśmy okazję podziwiać piękne wnętrza, sale z pięknie zdobionymi sufitami oraz kolekcję antycznych mebli i dzieł sztuki.
 
To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń i emocji. Nasza podróż w czasie po zamku królewskim Kazimierza Wielkiego w Bobolicach była wyjątkowym doświadczeniem, które na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.