Dzień kultury Japońskiej

Dzień kultury Japońskiej

Dzień japoński w klubie Sezam był wyjątkowym wydarzeniem, które z pewnością zostanie na długo w naszej pamięci!
Wśród ekspozycji uroczych drzewek bonsai, kimon, i zdjęć, czuliśmy magię Dalekiego Wschodu, odkrywając fascynującą kulturę i tradycję Japonii. Słuchaliśmy niesamowitych opowieści, które przeniosły nas do odległego świata pełnego historii i piękna. Dowiedzieliśmy się m.in., że symbolem Japonii jest nie tylko kwitnąca wiśnia ale również laleczki, bo każdy kraj ma w swojej kulturze taki element, który jednoznacznie kojarzy się właśnie z nim. Pierwsze laleczki Kokeshi, bo o nich mowa, pojawiły się już u schyłku XIX wieku i bardzo szybko stały się charakterystycznym, a przy tym niewątpliwie bardzo urokliwym znakiem rozpoznawczym Japonii.
 
Te małe lalki z drewna stanowią rewelacyjny element dekoracyjny w każdym pomieszczeniu, dlatego też nie mogło zabraknąć ich na naszej wystawie, dzięki kolekcji naszych gości.
 
Jak przystało na Japonię, nie mogło zabraknąć pokazów samych prawdziwych mistrzów w swoim fachu. Podziwialiśmy pokazy sztuki walki formacji działających w klubie, w tym niezwykle dynamiczne Judo na Maxa, naszej najmłodszej przedszkolnej grupy działającej pod kierunkiem #GrzesiekKłoczko.
 
Odbył się również pokaz dzieci i młodzieży z sekcji #AikidoArkiBożka poprowadzony przez niezwykły duet założycieli Europejskiej Federacji Yoshinkan Aikido z siedzibą w Zabrzu : #MonikaKrzywicka i #GrzegorzKrzywicki, którzy jako jedyni w Polsce i Europie posiadają stopnie mistrzowskie 6 i 7 dan. To osiągnięcie jest godne podziwu i świadczy o ich niezwykłym oddaniu i pasji. Pokaz sztuki walki Aikido był prawdziwym majstersztykiem i inspiracją dla nas wszystkich.
 
Nie możemy zapomnieć o jednym z najważniejszych momentów dnia japońskiego w klubie Sezam – fascynującej prelekcji na temat Mangi! 📚
 
Podczas prelekcji zgłębialiśmy tajniki tego wyjątkowego japońskiego medium artystycznego, które zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Dowiedzieliśmy się o historii mangi, jej wpływie na popkulturę i sposobach, w jakie odzwierciedla japońskie spojrzenie na życie i świat. Było to niezwykle inspirujące i pozwoliło nam lepiej zrozumieć, dlaczego manga ma tak ogromne znaczenie w kulturze japońskiej i globalnej. Dziękujemy #Yatta.pl za podzielenie się tą fascynującą wiedzą z nami!
 
Na koniec czekał nas jeszcze wyjątkowy pokaz walki mieczem – Shinkendo , sosnowieckiej formacji pod kierunkiem #ŁukaszWoźniak, który zelektryzował nas wszystkich swoją precyzją i widowiskowością.
 
Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za udział w tym niezapomnianym dniu.
To wydarzenie było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu ludzi o wielkim sercu i pasji jaką stał się odległy dla nas kraj kwitnącej wiśni
 
Arigatou gozaimasu! 🌸🥋📚