Spektakl teatralny „ANGEKOK”

Spektakl teatralny „ANGEKOK”

Dzisiaj mieliśmy przyjemność zanurzyć się w fascynującym świecie teatru, dzięki projektowi #ArtystycznaPrzystańMłodych. Tym razem nasza teatralna podróż poprowadziła nas zupełnie nowym szlakiem!
🎭🎭🎭
„ANGEKOK” to spektakl, który wyrosł z korzeni inspiracji sztuką innuicką, zwyczajowo nazywaną eskimoską. To niezwykłe, plastyczne przedstawienie o wielu płaszczyznach, którego esencją stało się zachwycenie się egzotyczną, a niestety stopniowo zanikającą kulturą.
🎭🎭🎭
W wykonaniu Teatr Rawa sztuka innuicka ukazała się jako harmonijne połączenie prostoty, abstrakcji, minimalizmu, humoru i uniwersalności. Legenda rozgrywa się w kilkunastu obrazach, dźwięki konstruują zupełnie nową przestrzeń czasową, a doznania otwierają przed nami nowe perspektywy myślowe oraz sposoby postrzegania rzeczywistości.
🎭🎭🎭
Dla nas słowo „angekok” to nie tylko nazwa spektaklu. To również dziecinna zabawa słowna, szamańska wyliczanka grenlandzkich czarowników i innuickiego szamana. Szaman, będący pośrednikiem między światami, nie jest dla nas jedynie postacią z legend, lecz również obrońcą społeczności, stróżem tradycji i lekarzem. To dziedzic kulturowego dziedzictwa, przechowujący przekazy ustne w formie legend, baśni, bajek i pieśni.
🎭✨
Dziękujemy