Półkolonie zimowe drugi turnus – dzień piąty

Półkolonie zimowe drugi turnus – dzień piąty

Dzisiejszy piątkowy, ostatni dzień drugiego turnusu półkolonii, zapisał się w naszej pamięci nie tylko jako czas zmiany planów spowodowanej nieprzychylnymi warunkami pogodowymi 🌧️ ale także jako dzień, który wzbogacił nasze doświadczenie o niezwykłe wspomnienia.
W obliczu niepewności, Muzeum Hutnictwa w Chorzowie stało się dla nas oazą możliwości. To miejsce, gdzie historię materialną i niematerialną hutnictwa żelaza i stali okresu rewolucji przemysłowej odkrywamy na nowo. Polskie muzealne krajobrazy nie znają jeszcze niczego równie pełnego troski o dziedzictwo przemysłowe, które tak silnie wplata się w historię Górnego Śląska.
Po wnikliwym poznawaniu ekspozycji, oddaliśmy się twórczej ekspresji podczas warsztatów plastycznych. W sercu muzealnego korytarza, otoczeni przez tętniącą energią przeszłości, odkrywaliśmy w sobie artystyczny potencjał.
Potem czekała na nas jeszcze zabawa w sali zabaw 1000 klocków, gdzie z niezmąconym entuzjazmem oddaliśmy się beztroskiej zabawie.
Ale wszystko co dobre szybko się kończy. Nasza zimowa przygoda też, pozostawiając w naszych sercach uśmiech i bogactwo nowych przeżyć.
Dziękujemy Wam serdecznie, Wasza obecność uczyniła nasze ferie niezapomnianymi.
Już teraz serdecznie zapraszamy Was, za cztery krótkie miesiące, na letnią odsłonę naszych przygód z Sezamem 🌞
Do zobaczenia 🫶 😘