ORGANY W SEZAMIE

ORGANY W SEZAMIE

Co łączy fortepian z naszym brzuchem? Czy crescendo i decrescendo to tylko terminy muzyczne?

Przestawiamy warsztaty skierowane do Seniorów, które pozwolą na świadome poznanie sygnałów jakie wysyła nam nasze ciało. Podczas spotkania przedstawione zostaną najważniejsze informacje o profilaktyce i badaniach przesiewowych z perspektywy praktyki lekarskiej i wieloletniego doświadczenia pracy w poradni.

Uczestnicy dowiedzą się na jakie znaki powinni być szczególnie wrażliwi i jakie podjąć kroki po ich zaobserwowaniu. Całość warsztatów prowadzona będzie w tematyce muzycznej, wspartej przez muzykoterapeutkę z doświadczeniem pracy opiekunki medycznej.

Porozmawiamy o tym jak słuchać swojego ciała i czy muzyka może nam pomóc w codziennym dbaniu o swoje zdrowie. Warsztat skierowany jest do każdego kogo ciekawią dźwięki, muzyka i własne ciało. Podczas
wydarzenia przewidziany jest również czas na pytania do prowadzących.

Punkty warsztatowe:

• Opowieści o organach (Dosłownie i w przenośni!), profilaktyce, badaniach przesiewowych.
• Nie przegap tych znaków! – O czym mówi moje ciało?
• Konserwacja organów! (Ciekawostki z POZ-u) co wymaga okresowej renowacji, a co ewentualnej wymiany?
• Co słyszy lekarz? – Dźwięki do wysłuchania w ciele.
• O dźwiękach i muzyce w naszym codziennym życiu.

Prowadzący:

Szymon Franczyk – lekarz, pracuje na oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Szpitalu Miejskim w Zabrzu oraz w poradni chirurgicznej i proktologicznej. Swoją wiedzę poszerzał między innymi w DuPont Children Hospital w Delaware, USA oraz UCHealth (Colorectal Surgery) w Denver, Colorado, USA. Jego codzienny kontakt i rozmowy z pacjentami pozwolił na holistyczne poznanie ich potrzeb i bazy informacji przydatnych w codziennej profilaktyce zdrowia.

Grażyna Leja-Franaczyk – muzykoterapeutka, skrzypaczka, pedagożka, opiekunka medyczna. W swoim doświadczeniu ma pracę z seniorami w Zakładach Opiekuńczo Leczniczych i Domach Pomocy Społecznej. Dzięki pracy jako opiekunka medyczna, zdobyła szeroką wiedzę na temat potrzeb seniorów, którą aktualne wykorzystuje jako muzykoterapeutka. Swoją wiedzę uzupełniła między innymi w Colorado State University w Fort Collins USA, Fundacji Nordoff-Robbins Polska i Nordoff and Robbins Center w Londynie. Na co dzień prowadzi muzykoterapię indywidualną i grupową dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami.

usłysz swoje organy, czyli rozmowa o organach wewnętrznych, profilaktyce, badaniach przesiewowych

24.04 | środa | 10:00-11:00