SPORTOWE WYZWANIA: GRYFNO GIMNASTYKA

SPORTOWE WYZWANIA: GRYFNO GIMNASTYKA

Dzisiejsze zajęcia gimnastyki w ramach projektu #GryfnoKofeina #BO_Bytom były prawdziwym wyzwaniem dla naszych uczestników.

Skupiliśmy się na rozgrzewce i ćwiczeniach mających przygotować nasze ciała do intensywnego wysiłku. Celem spotkania było wprowadzenie kilku zadań treningowych na wzmocnienie dna miednicy oraz ogólnej kondycji fizycznej.

Rozpoczęliśmy od dynamicznej rozgrzewki, której celem było pobudzenie mięśni oraz zwiększenie elastyczności. Korzystaliśmy przy tym z różnych rekwizytów, takich jak piłki sensoryczne i piłki do pilatesu. Ćwiczenia takie jak unoszenie kolan, machanie ramionami i skręty tułowia stanowiły część naszego rutynowego przygotowania.

Następnie skupiliśmy się na ćwiczeniach mięśni wielodzielnych, które biegną wzdłuż całego kręgosłupa, a także na wzmocnieniu mięśni dna miednicy. Dzięki temu mogliśmy zwiększyć siłę i elastyczność naszych mięśni, co jest kluczowe dla ogólnej sprawności fizycznej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i dbałość o właściwą technikę podczas ćwiczeń. Pragniemy przypomnieć, że regularne wykonywanie tych ćwiczeń przyniesie oczekiwane rezultaty. Pamiętajmy, że aktywność fizyczna to klucz do zdrowego i zrównoważonego życia.

Bądźmy aktywni i zmotywowani do dalszych wyzwań!