MAGIA NATURY: SPOTKANIE Z KAROLEM WALASEM

MAGIA NATURY: SPOTKANIE Z KAROLEM WALASEM

Odkrywanie Żabich Dołów z Karolem Walasem

Dzięki inicjatywie #BO_Bytom, młodzi miłośnicy przyrody mieli dzisiaj niepowtarzalną okazję spotkać się z Karolem Walasem, pasjonatem przyrody i fotografem, odkrywającym piękno i bogactwo natury w zakątkach Żabich Dołów. Wydarzenie z cyklu Spotkania z ciekawymi ludźmi, dało uczestnikom szansę poszerzenia wiedzy o lokalnej przyrodzie oraz zrozumienia, jak ważną rolę odgrywa ochrona środowiska.

W zamyślonych porankach i spokojnych wieczorach, gdy miasto budzi się albo zanurza w ciszy, pan Karol wyrusza w tereny, które niegdyś tętniły życiem fabryk, teraz zaś są domem dla dzikiej przyrody.

Pan Karol opowiadał o swojej podróży przez te niezwykłe tereny, gdzie dawniej panował hałas maszyn, a teraz szelest liści i śpiew ptaków. Jego zdjęcia stają się oknem na świat ptasiego życia, które tętni wokół nas, niezauważone przez większość. To opowieść o przemianie – od zniszczenia do odrodzenia, od hałasu do spokoju.

Wystawa zdjęć pana Karola Walasa to nie tylko zbiór kadrów, to podróż w głąb natury, do krainy, gdzie życie rozwija się mimo przeciwności. Każde zdjęcie to osobna opowieść o przyrodzie i zwierzętach. To także przypomnienie, że w naszych sercach tkwi moc przemiany, że każdy z nas może być strażnikiem natury.

Wystawa zdjęć pana Karola Walasa potrwa do końca miesiąca, zapraszamy wszystkich do jej obejrzenia i zainspirowania się pięknem natury, którą warto chronić.

Dziękujemy panu Karolowi Walasowi za niezwykle inspirujące spotkanie oraz wszystkim uczestnikom, którzy w nim wzięli udział.