WARSZTATY MUZYKOTERAPII

WARSZTATY MUZYKOTERAPII

Dzisiejsze zajęcia muzykoterapii, odbywające się w ramach projektu Gryfno Kofeina z inicjatywy #BO_Bytom, były podróżą w krainę dźwięków.

W rytm pulsujących melodii i harmonijnych śpiewów, uczestniczki zanurzyły się w nieskrępowanej improwizacji, pozwalając dźwiękom prowadzić swoje myśli ku nieznanym przestrzeniom, tworząc spontaniczne kompozycje. Były też chwile, gdy muzyka przybierała formę ukierunkowaną, w której każdy dźwięk miał swoje określone miejsce i znaczenie.

W drugiej części warsztatów przenieśliśmy się do krainy ruchu i ciszy, gdzie delikatne ćwiczenia oddechowo-ruchowe pozwoliły na osiągnięcie harmonii ciała i ducha. Powolne, płynne ruchy przeplatały się z chwilami głębokiej ciszy, w której można było usłyszeć najcichsze szeptania własnego wnętrza. Każdy wdech i wydech stawał się bramą do wewnętrznego spokoju, a kojący rytm oddechu prowadził ku stanowi medytacyjnej równowagi.

Warsztaty te są nie tylko okazją do rozwijania kreatywności, lecz także przestrzenią, gdzie można uwolnić nagromadzone emocje i odnaleźć ukojenie.

Zapraszamy serdecznie na kolejne zajęcia, by razem kontynuować tę muzyczną podróż, odkrywając terapeutyczną moc dźwięków i ruchu. Pozwólmy, by muzyka stała się mostem do głębszego zrozumienia siebie i świata wokół nas.

 

MUZYKOTERAPIA | PONIEDZIAŁEK | 11:00