AQUA AEROBIK DLA SENIORA

AQUA AEROBIK DLA SENIORA

Zdrowie i Kondycja w Wodzie

Aqua aerobik, czyli gimnastyka w wodzie, to idealna forma aktywności fizycznej dla seniorów. Ćwiczenia w wodzie przynoszą liczne korzyści zdrowotne, które są szczególnie ważne dla osób starszych. Regularne zajęcia znacząco poprawiają kondycję fizyczną, usprawniają pracę serca oraz wzmacniają mięśnie, co jest kluczowe dla utrzymania sprawności na co dzień.

Jednym z największych atutów aqua aerobiku jest jego łagodny wpływ na stawy i kręgosłup. Woda działa jak naturalny amortyzator, dzięki czemu ćwiczenia są mniej obciążające i mogą być wykonywane nawet przez osoby z problemami zdrowotnymi. Dodatkowo, gimnastyka w wodzie pomaga korygować postawę ciała, co jest niezwykle istotne dla osób starszych borykających się z problemami kręgosłupa.

Aqua aerobik to także doskonała alternatywa dla tych, którzy odczuwają ból i mają trudności z wykonywaniem tradycyjnych ćwiczeń na lądzie. Opór wody zwiększa efektywność treningu, jednocześnie minimalizując ryzyko kontuzji. Ćwiczenia w wodzie poprawiają krążenie, wspomagają układ oddechowy i przyczyniają się do ogólnego wzmocnienia organizmu.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia, które odbywają się na basenie NUREK w każdy piątek o godzinie 12:00. 

AQUA AEROBIK | PIĄTEK | 12:00