Repertuar spektakli teatralnych

Repertuar spektakli teatralnych

DATA

REPERTUAR

25.03

/SOBOTA/

16:00-16:45

 

Teatr: Piotr Macyszyn

Tytuł: Cyrkolekcje Pana Pedrro

Nasz nauczyciel, to Pan Pedrro-Ktoś, komu nie jest wszystko jedno. Często w kapelusz się puka i cały czas czegoś szuka. Uwielbia jeść popcorn i czekoladę ale najbardziej lubi zabawę. Cyrkolekcje z tym Panem, ze sztuczek i wygłupów są znane, więc każdy popis swój dzisiaj daje, nawet gdy mu się nie udaje. Nikt nie gada, zęby zjada, każdy w ławce cicho siedzi.

Mali dorośli i duże dzieci, mogą być wywołani do odpowiedzi.

Wielka skrzynia i walizki mieszczą w sobie dziwne rzeczy. Jakie tam się kryją dziwy, strach jest ucznia oczywisty. Coś tam strzela i szeleści, cos znów spada, w górę leci. A gdy rzucasz, to kucasz, z dołu się wysoko wspinasz. Łapiesz, kręcisz, słów brakuje, wszystko na raz zapominasz. Bo jak wiadomo, cyrkowanie to nie jest łatwa sprawa, ale liczy uśmiech, humor i przepyszna zabawa. A najważniejsza jest nauka i nie są to brednie wyssane z kciuka. Bo nuda jest prosta a zabawa to sztuka!

29.04

/SOBOTA/

11:00-11:40

Teatr: Teatr Lalek Marka Żyły

Tytuł:  Walizki z Różnych Stron Świata

Spektakl pełen walizek, a walizki pełne lalek, bajek, historii i opowieści – z różnych krajów, czasów i miejsc (nawet takich , które nie istnieją). Pojawiają się bardzo różne lalki, a historie są raz śmieszne, innym razem trochę straszne! Spektakl nie ma końca, gdyż nowe historie w nowych walizkach pojawiają się cały czas.

Aktualnie można spotkać się z: Najsmaczniejszą  walizką – a w niej aromatyczna historia z Krainy Sera, Walizką pełną krasnoludków- historia o krasnoludku, który nauczył się latać.

Tajemnicza walizka, w której mieści się chyba z tysiąc historii ale lubi ona płatać figle. Walizka z czasów jaskiniowców – z jedynym na świecie, a niech to będzie niespodzianką!

27.05

/SOBOTA/

11:00-12:00

Teatr: Teatr Rawa

Tytuł: Niekończąca się historia

Władczyni Fantazjany, cudownej krainy marzeń, zapada na dziwną chorobę. Nikt nie umie jej wyleczyć. Posłańcy z najdalszych zakątków imperium, przynoszą Dziecięcej Cesarzowej, przerażającą  wiadomość: Fantazja jest w niebezpieczeństwie! Pochłania ją Nicość!

Czy Atreju, chłopiec, któremu powierzono misję Wielkiego Poszukiwania, odnajdzie lekarstwo i uratuję świat? Wspaniała opowieść o zaufaniu, odwadze i potędze wyobraźni. Nowatorska inscenizacja kultowej powieści dziecięcej Michaela Ende, stworzona w barwnej i niebanalnej  oprawie scenograficznej,  z wykorzystaniem japońskiego teatru ilustracji Kamishibai oraz teatru lalek

24.06

/SOBOTA/

11:00-12:00

Opis spektaklu:

Bajkomat to bardzo nietypowa maszyna, która daje dzieciom bajki. Dzięki niej w pewnym szarym i zwyczajnym miasteczku wcale nie jest smutno. Ale niestety któregoś dnia bajkomat się psuje. Czy bohaterowie z pomocą dzieci odnajdą sposób, aby go naprawić?

Na spektakl, pełen dowcipu, muzyki i barw , składają się 2 historie:

O niesfornym Jaśku, który dostrzega piękno w deszczowej pogodzie i o królestwie Bałaganu, w którym zaczynają się kłopoty z powodu zaginięcia małego pieska.

Wykorzystane tu zostały elementy teatru lalkowego, choć nie są to typowe pacynki, kukiełki oraz gra w żywym planie.

Autorzy spektaklu pragną zachęcić widzów, zarówno dużych jak i małych do twórczej zabawy z bajką, tą dobrze znaną z literatury, jak i tą wymyśloną w jednej chwili, zaklętą w zwykłych przedmiotach.

Na koncerty zapraszają:

Spółdzielczy Klub Sezam

 ul. Chorzowska 57B
32 282 25 10
sezam@bsm.bytom.pl

DATA

REPERTUAR

   02.09.

/SOBOTA/

11:00-12.00

 

Teatr: O! Teatr

Tytuł: Król Maciuś

Nasz nauczyciel, to Pan Pedrro-Ktoś, komu  nie jest wszystko jedno. Często w kapelusz  się puka i cały czas czegoś szuka.

Uwielbia jeść popcorn i czekoladę ale najbardziej lubi zabawę.

Cyrkolekcje z tym Panem, ze sztuczek i wygłupów są znane, więc każdy popis swój dzisiaj daje, nawet gdy mu się nie udaje.

Nikt nie gada, zęby zjada, każdy w ławce cicho siedzi.

Mali dorośli i duże dzieci, mogą być wywołani do odpowiedzi.

Wielka skrzynia i walizki mieszczą w sobie dziwne rzeczy. Jakie tam się kryją  dziwy, strach jest  ucznia oczywisty. Coś tam strzela i szeleści, cos znów spada, w górę leci.

A gdy rzucasz, to kucasz, z dołu się wysoko wspinasz.

Łapiesz, kręcisz, słów brakuje, wszystko na raz zapominasz.

Bo jak wiadomo, cyrkowanie to nie jest łatwa sprawa, Ale liczy uśmiech, humor i przepyszna zabawa.

A najważniejsza jest nauka

I nie są to brednie wyssane z kciuka. Bo nuda jest prosta a zabawa to sztuka!

28.10.

/SOBOTA/

11:00-11:40

Teatr: Gry i Ludzie

Tytuł: Koty trzy w podróży

Koty trzy w podróży” to zabawne perypetie trzech kolorowych kotów, które spotykają się w jednym przedziale pociągu. Trochę tam tłoczno i niewygodnie, ale jak się okaże, nic nie przeszkodzi dotrzeć bohaterom do celu. Spektakl wprowadzi wszystkich w lekki, wakacyjny nastrój, a kocie piosenki może okażą się wakacyjnym super hitem.

25.11

/SOBOTA/

11:00-12:00

Teatr: Teatr Rawa

Tytuł: Angekok

Wspaniała, plastyczna, wielowymiarowa inscenizacja, powstała w wyniku inspiracji sztuką innuicką (potocznie: eskimoską). Zachwyt nad niezwykłą, egzotyczną kulturą, która odchodzi w niepamięć, stał się podstawą do stworzenia spektaklu „ANGEKOK”.

Prostota, abstrakcja, minimalizm, humor, uniwersalność, ulotność – taka jest dla nas sztuka innuicka i te jej cechy staraliśmy się zawrzeć w naszej inscenizacji.

Czego doświadczycie? Legendy zamkniętej w kilkunastu obrazach, dźwięków budujących inną czasoprzestrzeń oraz wrażeń, które mogą otworzyć w Was nowe przestrzenie myślowe i formy postrzegania rzeczywistości.

Wyraz „angekok” oznacza dziecięcą zabawę słowną, szamańską wyliczankę grenlandzkich czarowników i innuickiego szamana. Szaman w kulturach tradycyjnych, uznawany jest za mediatora, istotę podróżującą między światami: ludzi, światem podziemnym oraz niebem; jest również obrońcą i lekarzem społeczności, stróżem tradycji, patronem rytuału, spadkobiercą i gwarantem trwania kulturowego dorobku, w tym przekazów ustnych w formie legend, baśni, bajek i pieśni.

 

16.12

/SOBOTA/

11:00-12:00

Teatr : Teatr rawa

Tytuł :  Świąteczna Bajka Pocztowa

 

 

Zapraszamy małych i dużych Widzów na świąteczną bajkę o listonoszu Kolbabie i pocztowych skrzatach.

Przed Wigilią skrzaty pracują w pocie czoła, żeby dotarły do nas życzenia na ozdobnych kartkach, zdjęcia krewnych z zagranicy zrobione pod gigantyczną choinką oraz ręcznie malowane listy do Mikołaja, w których dzieci z całego świata dają znać, jakie prezenty chciałyby dostać. Wśród mnóstwa ciepłych życzeń i stert chłodnych rachunków znalazł się także list inny niż wszystkie – gorący w dotyku, napisany z czystej miłości. Ale, o rety! Na kopercie nie ma ani adresu, ani znaczka!

Czy panu Kolbabie, z zawodu pocztowcowi i listonoszowi, uda się dostarczyć tajemniczy list przed Bożym Narodzeniem?

Sztuka inspirowana bajką wybitnego, czeskiego autora – Karla Čapka, opowiedziana z humorem za pomocą słów i dźwięków.

Niepowtarzalny spektakl zrealizowany w konwencji koncertowo-słuchowiskowej, z żywymi instrumentami: wiolonczelą, gitarą, klarnetem i akordeonem.