Zapraszamy miłośników teatru!

Zapraszamy miłośników teatru!

Wszystkich małych i młodych miłośników teatru, zapraszamy 25.11. (sobota) na godzinę 11:00 do Klub Sezam Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na przedstawienie „Angekok” teatru „Rawa” Wspaniała, plastyczna, wielowymiarowa inscenizacja, powstała w wyniku inspiracji sztuką innuicką (potocznie: eskimoską). Zachwyt nad niezwykłą, egzotyczną kulturą, która odchodzi w niepamięć, stał się podstawą do stworzenia spektaklu „ANGEKOK”.
 
Prostota, abstrakcja, minimalizm, humor, uniwersalność, ulotność – taka jest dla nas sztuka innuicka i te jej cechy staraliśmy się zawrzeć w naszej inscenizacji.
Czego doświadczycie? Legendy zamkniętej w kilkunastu obrazach, dźwięków budujących inną czasoprzestrzeń oraz wrażeń, które mogą otworzyć w Was nowe przestrzenie myślowe i formy postrzegania rzeczywistości.
 
Wyraz „angekok” oznacza dziecięcą zabawę słowną, szamańską wyliczankę grenlandzkich czarowników i innuickiego szamana. Szaman w kulturach tradycyjnych, uznawany jest za mediatora, istotę podróżującą między światami: ludzi, światem podziemnym oraz niebem; jest również obrońcą i lekarzem społeczności, stróżem tradycji, patronem rytuału, spadkobiercą i gwarantem trwania kulturowego dorobku, w tym przekazów ustnych w formie legend, baśni, bajek i pieśni.
 
Jak zawsze serdecznie polecamy👍👍👍
Przedstawienie realizowane jest w ramach projektu #BO_Bytom Artystyczna Przystań Młodych zaprasza:
Fundacja Alternata