LEPIENIE Z PLASTELINY – ZABAWA, KTÓRA ROZWIJA

LEPIENIE Z PLASTELINY – ZABAWA, KTÓRA ROZWIJA

Lepienie z plasteliny to nie tylko popularna forma zabawy, ale także niezwykle korzystna dla rozwoju zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wiele osób może podchodzić do tej czynności z pozoru jak do zwykłej zabawy, jednak warto zauważyć, że tworzenie z plasteliny posiada wiele pozytywnych efektów, które warto docenić.

Jedną z głównych zalet jest rozwijanie kreatywności. Dzięki temu procesowi dzieci mają szansę wyrażać swoje pomysły i tworzyć unikalne projekty, co stymuluje ich wyobraźnię i rozwija umiejętności twórcze

Nie bez znaczenia jest również fakt, że ta aktywność wzmacnia koncentrację. Skupienie się na tworzeniu konkretnej formy z plasteliny wymaga od dzieci pewnej dawki uwagi i zaangażowania, co może mieć pozytywny wpływ na ich zdolność do skupiania się na innych zadaniach w przyszłości.

Również aspekt sensoryczny jest istotny. Dotykając, formując i manipulując plasteliną, dzieci odkrywają różne tekstury i uczą się rozróżniać różne kształty oraz kolory. To doświadczenie  ma duże znaczenie dla rozwoju poznawczego.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym, które odbywają się co wtorek o godzinie 16:00. To świetna okazja do wspólnego tworzenia, rozwijania kreatywności i budowania niezapomnianych wspomnień!

PLASTYKA DLA DZIECI
WTOREK 16:00