MUZYKOTERAPIA: BUDOWANIE WSPOMNIEŃ

MUZYKOTERAPIA: BUDOWANIE WSPOMNIEŃ

MUZYKA ŁĄCZY POKOLENIA

Dzisiejszego, w ramach projektu Gryfno Kofeina, miała miejsce niezwykła sesja Muzykoterapii dla Seniorów, zorganizowana przez #BO_Bytom. Atmosfera pełna była radości i wspólnego doświadczania mocy muzyki, łączącej ludzi bez względu na wiek.

Muzykoterapia to dziedzina wykorzystująca dźwięki, rytm i melodykę do poprawy zdrowia psychicznego, emocjonalnego i fizycznego. Dla Seniorów, często zmierzających w stronę samotności lub zmagających się z różnymi wyzwaniami zdrowotnymi, takie sesje mogą być nie tylko relaksem, ale także okazją do odkrywania nowych sposobów wyrażania siebie i budowania więzi z innymi.

Podczas dzisiejszego spotkania uczestnicy nie tylko delektowali się muzyką, ale również brali udział w improwizacjach swobodnych i ukierunkowanych, wykorzystując do tego śpiew i rytm. To rodzaj ćwiczeń, które nie tylko dostarczają przyjemności, ale również stymulują kreatywność oraz pobudzają procesy myślenia i wyrażania emocji.

Sesja muzykoterapii to nie tylko czas odpoczynku, ale także inspirująca podróż w świat twórczości.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszych zajęciach! Nie możemy się doczekać kolejnych spotkań, podczas których będziemy razem cieszyć się magią muzyki, improwizacji i wspólnie budować piękne wspomnienia. Muzyka łączy nas wszystkich i sprawia, że każdy moment staje się wyjątkowy.

MUZYKOTERAPIA | PONIEDZIAŁEK | 11:00