ODKRYWAJĄC SZTUKĘ: SUCHE PASTELE

ODKRYWAJĄC SZTUKĘ: SUCHE PASTELE

Warsztaty pełne koloru!

Za nami kolejne ekscytujące spotkanie w ramach projektu Gryfno Kofeina #BO_Bytom! Tym razem skupiliśmy się na technice pasteli suchych, otwierając przed nami drzwi do tajemniczego świata warstwowania, mieszania kolorów i tworzenia światła i cienia.

Pastele suche to narzędzie cenione przez artystów za swoją wszechstronność i możliwości wyrazu. Ich elastyczność pozwala na tworzenie zarówno delikatnych, subtelnych efektów, jak i wyrazistych, dynamicznych pociągnięć pędzlem. Dodatkowo, pastele umożliwiają swobodne mieszanie kolorów, co otwiera drzwi do nieograniczonych możliwości wyrazu artystycznego.

Podczas dzisiejszych warsztatów skoncentrowaliśmy się na rysowaniu portretów twarzy z różnych zakątków świata. Oprócz doskonalenia naszych umiejętności artystycznych, mieliśmy okazję zgłębić różnorodność ludzkich wyrazów i emocji, odkrywając piękno różnorodności kulturowej.

Nasze warsztaty były również miejscem pierwszych kroków dla niektórych z naszych uczestniczek. Panie, które pierwszy raz w życiu sięgnęły po pastele, zaskoczyły nas swoją kreatywnością i talentem, co dodatkowo wzbogaciło nasze doświadczenie i inspirację.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i pasję, które wniesiono na dzisiejsze warsztaty. Niech nasze prace malarskie staną się nie tylko wyrazem naszych umiejętności, ale także źródłem inspiracji dla innych.

Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie, gdzie razem będziemy kontynuować naszą twórczą podróż przez świat sztuki!