GIMNASTYKA DLA SENIORA

GIMNASTYKA DLA SENIORA

Zabawa i ruch – klucz do zdrowia fizycznego i psychicznego

Gimnastyka dla seniora w ramach projektu Gryfno Kofeina #BO_Bytom to nie tylko szereg ćwiczeń z oprzyrządowaniem, ale również forma zabawy, która angażuje wiele grup mięśni do pracy i przy okazji uwalnia endorfiny – hormony szczęścia.

Gimnastyka jako forma zabawy przynosi liczne korzyści psychiczne. Ćwiczenia wykonywane w rytm muzyki, w grupie, mogą być niezwykle motywujące i dostarczać wiele radości. Ruchy gimnastyczne wymagają koncentracji i precyzji, co nie tylko rozwija zdolności motoryczne, ale również zwiększa świadomość własnego ciała. Uczestnictwo w takich zajęciach może być świetną okazją do nawiązania nowych znajomości i integracji społecznej.

Korzyści z regularnych ćwiczeń

Regularna gimnastyka przynosi szeroki wachlarz korzyści zdrowotnych. Oto niektóre z nich:

  • Poprawa samopoczucia i nastroju: Ćwiczenia fizyczne prowadzą do wydzielania endorfin, co pomaga w redukcji stresu i lęku.
  • Wzmacnianie ciała: Regularne ćwiczenia poprawiają ogólną kondycję fizyczną, wzmacniają mięśnie i stawy.
  • Pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne: Ćwiczenia poprawiają funkcje poznawcze, pomagają w utrzymaniu dobrej kondycji umysłowej oraz zapobiegają depresji.

Gry z piłką to świetne uzupełnienie programu gimnastyki. Wprowadzają element rywalizacji i interakcji społecznych, angażując różnorodne grupy mięśni. 

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału i odkrycia, jak wiele radości i korzyści może przynieść ruch i zabawa.

GIMNASTYKA | ŚRODA | 11:00