PASTELOWA PRZYGODA DOBIEGŁA KOŃCA

PASTELOWA PRZYGODA DOBIEGŁA KOŃCA

Magia suchych pasteli

#BO_Bytom #GryfnoKofeina warsztaty malarstwa

Ostatnie spotkanie z pastelami suchymi zakończyło naszą artystyczną przygodę w ciepłej, kreatywnej atmosferze. Dzisiejszy dzień poświęcony był wykańczaniu dzieł oraz zabezpieczaniu ich fixatywą. Aż trudno uwierzyć, że technika, którą na początku witano z nieufnością, stała się źródłem tak wielu zachwytów i odkryć.

Pastelowe barwy ożywiły nasze prace, zmieniając serca i umysły uczestniczek. Technika ta pokazała, że prawdziwe piękno kryje się często tam, gdzie najmniej się go spodziewamy. Uczestnicy odkryli, że pastelami suchymi można tworzyć niezwykle ekspresyjne i nasycone kolorami dzieła, które wprowadzały widza w świat subtelnych odcieni i delikatnych przejść tonalnych.

Przypomina się stare przysłowie: „Kto nie spróbuje, ten nigdy nie odkryje nowych światów.” Z tym przesłaniem zamykamy rozdział z pastelami suchymi. Była to niezapomniana podróż, która otworzyła przed nami nowe możliwości artystycznego wyrazu.

Jak nam wyszły prace pastelami suchymi, zobaczyć można w galerii poniżej. Zachęcamy do podziwiania efektów naszej wspólnej pracy, które są dowodem na to, jak wiele piękna można odnaleźć w pastelowych barwach.

Za tydzień otwieramy nowy rozdział – malarstwo strukturalne. Przed nami nowe wyzwania, które, jak wierzymy, przyniosą równie wiele radości i inspiracji. Malarstwo strukturalne pozwala na eksperymentowanie z fakturą i głębią obrazu, co otworzy przed nami kolejne, niezbadane jeszcze zakątki sztuki.