MOJE PSZCZOŁY – MAREK KULAWIK

MOJE PSZCZOŁY – MAREK KULAWIK

Za nami na kolejne wydarzenie z cyklu Spotkanie z Ciekawymi Ludźmi w ramach projektu #GryfnoKofeina #BO_Bytom. Spotkanie Moje Pszczoły – Marek Kulawik i jego córką Mają okazało się niezwykłym i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Pan Marek i jego córka, pełni pasji i zaangażowania, wprowadzili nas w fascynujący świat pszczół. Z wielką wiedzą i entuzjazmem opowiedzieli o pszczelich koloniach, różnorodnych funkcjach, jakie pełnią poszczególne pszczoły w ulu, oraz o niezastąpionej roli pszczół w naszym ekosystemie.

Podczas spotkania Pan Marek poruszył również palące kwestie dotyczące problemów, z jakimi borykają się dzisiejsze pszczoły. Zmniejszanie się liczebności populacji i zmiany klimatyczne to tylko niektóre z wyzwań, przed którymi stają te niezwykłe owady. Pan Marek przedstawił także sposoby, jakie każdy z nas może podjąć, aby wspierać pszczoły w ich codziennej walce o przetrwanie.

Po wykładzie uczestnicy wzięli udział w warsztatach, podczas których stworzyli naturalny peeling cukrowy na bazie miodu oraz świece z wosku pszczelego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność oraz Panu Markowi i Pani Mai za stworzenie niesamowitej atmosfery, dzięki której spotkanie stało się niezapomnianym doświadczeniem pełnym wiedzy i inspiracji.

Kolejne Spotkanie z Ciekawymi Ludźmi dopiero po przerwie wakacyjnej, 17.09. Tym razem gościć będziemy Magdalenę Wichrowską, która opowie o swojej miłości do mozaiki oraz zabierze nas na Warsztaty Malowania Kawą.

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców Bytomia, przypominając, że z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy.