WARSZTATY GIMNASTYCZNE DLA SENIORA

WARSZTATY GIMNASTYCZNE DLA SENIORA

W ramach projektu #GryfnoKofeina #BO_Bytom odbyły się kolejne warsztaty gimnastyczne dedykowane Seniorom.

Zajęcia rozpoczęliśmy od rozgrzewki, która obejmowała delikatne ruchy rozgrzewające, krążenia ramion, skłony i lekkie podskoki. Celem rozgrzewki jest przygotowanie mięśni i stawów do dalszego wysiłku oraz uniknięcie kontuzji.

Po rozgrzewce uczestnicy przeszli do różnorodnych ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz ćwiczeń z piłką. Wszystkie ćwiczenia były dokładnie wyjaśniane i pokazywane, aby wszyscy mogli je poprawnie wykonać. Instruktorzy zwracali szczególną uwagę na technikę wykonywania ćwiczeń, aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność treningu.

Na zakończenie zajęć wprowadzono podstawy pilatesu, koncentrując się na ćwiczeniach wzmacniających mięśnie głębokie i poprawiających elastyczność. Ćwiczenia były wykonywane powoli i precyzyjnie, z naciskiem na oddech i kontrolę ruchów. Ta część warsztatów przyniosła uczestnikom uczucie relaksu i harmonii, kończąc spotkanie w spokojnej i przyjemnej atmosferze.

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów do udziału w kolejnych zajęciach. To doskonała okazja do poprawy kondycji fizycznej, wzmocnienia mięśni oraz relaksu w miłym towarzystwie. Warsztaty gimnastyczne odbywają się regularnie w każdą środę o godzinie 11:00, a każdy uczestnik jest mile widziany!