JURA PARK

JURA PARK

Drugi dzień półkolonii spędziliśmy w niezwykłym JuraPark – Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie, miejscu idealnym do aktywnego wypoczynku i pełnym niezapomnianych przygód. To raj dla całych rodzin – zarówno młodszych i starszych dzieci, jak i ich rodziców, którzy mogą cieszyć się różnorodnymi atrakcjami przez cały rok.

Park Dinozaurów, będący sercem Jura Parku, to magnes przyciągający tłumy małych i dużych entuzjastów prehistorii. To jedno z najbardziej fascynujących miejsc na turystycznej mapie Opolszczyzny, a nawet całej Polski. Na edukacyjnej ścieżce spotkać można ponad 200 modeli dinozaurów, gadów i wymarłych płazów w ich naturalnych rozmiarach, które opowiadają niezwykłe historie sprzed milionów lat. Przygotowane we współpracy z paleo-rzeźbiarzami, modele te zachwycają precyzją i zgodnością z najnowszymi odkryciami paleontologicznymi.

Jednak JuraPark – Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie to nie tylko dinozaury, to również prehistoryczne Oceanarium kolejne miejsce, które zapiera dech w piersiach. Tutaj można podziwiać podwodne życie gigantycznych gadów i innych gatunków, które niegdyś zamieszkiwały wody naszej planety. Modele tych potężnych stworzeń, również wykonane w ich naturalnych rozmiarach, przenoszą nas w głąb prehistorycznych oceanów, ukazując bogactwo życia sprzed tysiącleci.

W Jura Park Krasiejów nikt się nie nudzi. Zarówno dzieci, jak i nastolatkowie znajdą tu coś dla siebie, spędzając czas pełen wrażeń i odkryć. To miejsce, gdzie nauka splata się z zabawą, tworząc idealne warunki do przygód i niezapomnianych wspomnień.

Jutro, jeżeli pozwoli nam pogoda, mamy w planie wyjście na basen OSiR w Bytomiu. Jeśli jednak pogoda spłata nam figla, zorganizujemy Dzień Sportu, pełen emocjonujących gier i rywalizacji, które również dostarczą mnóstwa radości i wrażeń.