Bytomskie Projekcje Filmowe – kwiecień

Bytomskie Projekcje Filmowe – kwiecień

Już 30.04. zapraszamy na drugi bezpłatny seans filmowy 🎬realizowany w ramach budżetu obywatelskiego w Naszym klubie. W ofercie dla dzieci tym razem ekranizacja „Małego Księcia” – filmu animowanego w reżyserii Marka Osborne’a z 2015 roku. Jest to adaptacja książki francuskiego pisarza Antoine’a de Saint-Exupéry’ego o tym samym tytule. Troszkę streszczenia a proszę :
… Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Lotnik. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia👍
A dla dorosłych? „Szarlatan”- światowej sławy polskiej reżyserki i zarazem jednej z najwybitniejszych kreatorek współczesnego kina. Film zadebiutował na Berlinale w 2020 roku, podczas których doceniona została zmysłowość obrazu, wyjątkowo zgrabnie zaprezentowana przez Agnieszkę Holland. „Szarlatan” zyskał miano jednego z najlepszych festiwalowych tytułów, zaś jego sukces odbił się głośnym echem na międzynarodowej arenie. Reżyserka zasięgnęła do owoców swego życiowego dorobku, aby wykorzystać najważniejsze wśród poruszanych w swych dotychczasowych produkcjach wątki. Na piedestale ponownie postawiony został człowiek i jego powiązania z przyrodą oraz towarzysząca jego egzystencji wiara.
Pomimo iż fabuła filmu rozgrywa się w przeszłości, jej przesłanie jest jak najbardziej aktualne. Niezmiennie źródła remedium na cierpienia nękające ludzkość upatrywane są w naturze. Jednocześnie Holland przypomina od dawna znaną prawdę odnośnie kosztów, jakie ponosi człowiek z tytułu swego talentu oraz rolę, jaką odgrywa ludzka skłonność do wiary w cuda.
Nie zostaje nam nic innego jak tylko serdecznie zaprosić Państwa do Klub Sezam Bsm 30.04., zapisy dorosłych i dzieci w sekretariacie klubu lub telefonicznie 32 282 25 10🎬