Ochrydzkie Perły – Macedonia Północna

Ochrydzkie Perły – Macedonia Północna

Wraz z biurem podróży VitaSun zapraszamy na wyjazd Ochrydzkie Perły – Macedonia Północna
 
Macedonia Północna to niewielki ale przepiękny kraj położony w samym sercu Bałkanów, w którym wielowiekowa historia widoczna jest na każdym kroku. Jest to kraj, w którym zabytki architektury, odzwierciedlające barwną przeszłość kraju, przeplatają się z pięknem dziewiczej natury. Formacje górskie, krystalicznie czyste jeziora czy wszechobecna malownicza zieleń, to wszystko czym może poszczycić się Macedonia Północna.
 
Ochryda miasto w południowo-zachodniej Macedonii Północnej, nad Jeziorem Ochrydzkim wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, u stóp gór Galiczica. Jest to główny ośrodek turystyczny Macedonii. Jezioro Ochrydzkie jest jednym z najstarszych i najgłębszych jezior w Europie, które zachwyca krystalicznie czystą wodą i jej błękitnym kolorem.
 
Zakwaterowanie: Hotel ***
 
Program:
  • 1 dzień: Wyjazd w godzinach wieczornych. Nocny przejazd do Skopje.
  • 2 dzień: Przyjazd do Skopie. Zwiedzanie centrum miasta: Memorialny domek Św. Matki Teresy, Kamienny Most, kompleks pomników, meczet Mustafa Paszy, twierdza Skopsko Kale, stary bazar w Skopje. Przejazd do hotelu w Ochrydzie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
  • 3 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie Ochrydu, który jest nazywany europejską Jerozolimą, gdyż znajduje się tam aż 365 obiektów sakralnych. W czasie zwiedzania zobaczymy: Dolną i Górną Bramę, teatr antyczny, cerkiew Św. Pantelejmona, gdzie spoczywa Św. Kliment. Twierdza Cara Samuela, Cerkiew Św. Jana Teologa w Kaneo, Cerkiew Św. Zofii. Następnie rejs lokalnym statkiem po jeziorze ochrydzkim, prezentacja oryginalnych Ochrydzkich Pereł, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
  • 4 dzień: Śniadanie. Po śniadaniu rejs statkiem 30 km na południe od Ochrydu do kompleksu klasztornego Św. Nauma. Zwiedzimy prehistoryczną osadę na wodzie w Zatoce Kości, Cerkiew Św. Nauma z IX wieku, w której znajduje się grób Św. Nauma, Cerkiew Św. Petki- patronki kobiet. Czas wolny, możliwość zakupu pamiątek w tradycyjnym sklepach. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
  • 5 dzień: Śniadanie. Czas wolny do własnego zagospodarowania, wieczorem obiadokolacja.
  • 6 dzień: Śniadanie. Wycieczka do Albanii. Przejazd do Elbasan, będącego czwartym największym miastem kraju. Elbasan to zarówno duży ośrodek industrialny , jak i turystyczny, na co wpływa lokalizacja u podnóża malowniczych gór Skanderbeg, na skraju rolniczej równiny Myzeqe. Spacer po mieście, następnie przejazd do Tirany- stolicy Albanii. W Tiranie zobaczymy Plac Skenderberga, Piramidę w Tiranie, Pałac Prezydencki, tradycyjny, otomański dom Skendulów, Meczet Centralny w Tiranie, Cerkiew Św. Zbawiciela, Kościół Najświętszego Serca Jezusowego. Czas wolny. Przejazd do Durres, do portu. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
  • 7 dzień: Czas wolny do własnego zagospodarowania, wieczorem obiadokolacja. Nocleg.
  • 8 dzień: Wykwaterowanie. Przejazd przez Park Narodowy Mavrovo. Następnie zwiedzanie Bigorskiego monasteru św. Jana Chrzciciela. Obiad w Parku Narodowym Mawrowo. Przejazd do Kanionu Matki, 5 km rejs statkiem. Przejazd do hotelu w Skopje. Narodowa kolacja przy muzyce. Nocleg.
  • 9 dzień: Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotna.
  • 10 dzień: Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach rannych. Zakończenie imprezy.
Termin:
26.04-05.05.2024
Cena:
1990 zł +100 euro /os*
*Opłata obowiązkowa do uiszczenia pilotowi w dniu rozpoczęcia wycieczki.
 
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!