ODKRYWAJĄC SZTUKĘ: PORTRETY

ODKRYWAJĄC SZTUKĘ: PORTRETY

Rysowanie twarzy suchymi pastelami

W ramach projektu Gryfno Kofeina, realizowanego przez #BO_Bytom, odbyły się kolejne warsztaty malarstwa, tym razem skupiające się na technice rysowania twarzy przy użyciu pasteli suchych. To niezwykłe spotkanie z sztuką pozwoliło uczestnikom zgłębić tajniki tego wyjątkowego medium, eksplorując możliwości tworzenia realistycznych portretów.

Rysowanie twarzy to doskonałe ćwiczenie do eksploracji różnych technik i umiejętności artystycznych. To nie tylko sztuka, ale również doskonałe narzędzie do rozwoju wyobraźni i percepcji. Dodanie tekstur i detali stanowi kluczowy element w tworzeniu realistycznych obrazów, a pastele suche pozwalają na łatwe uzyskanie różnorodnych efektów, takich jak skóra czy włosy.

Podczas warsztatów, uczestnicy mieli okazję zgłębić tajniki proporcji twarzy, dodania wyrazu oraz uchwycenia detali, takich jak oczy, usta czy włosy. Światło i cień nadają trójwymiarowości i dynamiki każdej pracy artystycznej, dlatego też podczas pracy pastelami suchymi, można było eksperymentować z kontrastem między jasnymi i ciemnymi obszarami, aby tworzyć efektowne efekty świetlne.

Choć nie wszyscy uczestnicy podjęli się rysowania pastelami z powodu kończenia wcześniejszych prac, każdy miał możliwość pracować w swoim własnym tempie. Warsztaty były nie tylko okazją do nauki i doskonalenia umiejętności artystycznych, ale również do czerpania radości z tworzenia i eksperymentowania z różnymi technikami.

Efekty pracy całej grupy będą można podziwiać już niebawem, a każdy uczestnik będzie mógł zobaczyć, jak jego umiejętności rozwijały się podczas tego niezwykłego spotkania z sztuką. Warsztaty malarstwa w ramach projektu Gryfno Kofeina to nie tylko lekcje sztuki, ale również inspirująca podróż w świat wyobraźni i kreatywności.

Warsztaty malarskie | czwartek 11:00