MAGIA NATURY: SPOTKANIE Z KAROLEM WALASEM

MAGIA NATURY: SPOTKANIE Z KAROLEM WALASEM

Spotkania z ciekawymi ludźmi!​

Zapraszamy na trzecie już wydarzenie z cyklu Spotkania z Ciekawymi Ludźmi, organizowane w ramach projektu Gryfno Kofeina przez #BO_Bytom w Klubie Sezam Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

W samym sercu gwarnego, przemysłowego labiryntu, gdzie dźwięki maszyn mieszały się z tętnieniem miasta, ukryta jest oaza spokoju i harmonii – Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy Żabie Doły. To zaklęte miejsce, gdzie beton ustępuje pola zielonym ostępom, a wśród nich skryta jest magiczna różnorodność natury.

Dla tych, którzy odważą się przejść przez bramę tego zaklętego ogrodu, otwiera się sceneria zupełnie niepasująca do stereotypowego obrazu „czarnego” Bytomia. Tam, gdzie opowieści o przemysłowej potędze blakną wobec potęgi natury, rozkwita prawdziwe bogactwo życia.

Zwiedzając te tereny, napotkamy mistrzów adaptacji, których skrzydlate figury malują niebo, i ukryte w zaroślach istoty, które w ciszy obserwują nasz przemarsz przez ich królestwo. Żabie Doły to nie tylko przystań dla ptaków, to także miejsce, w którym ludzie odkrywają piękno harmonii z naturą.

W tym zaczarowanym zakątku, gdzie ziemia spotyka niebo, bardzo często spotkać można Karola Walasa – człowieka dwóch światów. Pedagoga, terapeutę, który gdy opada zmierzch, wyrusza na polowanie ze swoim aparatem fotograficznym. Godzinami czatuje, by uchwycić te chwile, w których natura odsłania swoją najpiękniejszą twarz.

W jego obiektywie ożywają ptaki, a liście szumią niczym muzyka. Prace Pana Karola to nie tylko obrazy, to opowieść o tym, jak blisko natury można być, nawet w sercu przemysłowej krainy.

Zapraszamy Was serdecznie 14.05. o godzinie 10:00 lub 11:00 na wernisaż fotografii oraz spotkanie autorskie z Karolem Walasem – aby podziwiać świat jego oczyma, by doświadczyć magii, którą ukrywa ten niezwykły fragment naszego świata i by dowiedzieć się więcej na temat otaczającego nas piękna, które jest na wyciągnięcie ręki.

Otwórzcie oczy i serca na piękno, które ukrywa się za rogiem naszej codzienności. Do zobaczenia!