ZDROWIE POD LUPĄ: USŁYSZ SWOJE ORGANY!

ZDROWIE POD LUPĄ: USŁYSZ SWOJE ORGANY!

Muzyka i medycyna łączą siły!

Dzisiejsze warsztaty dla Seniorów, zorganizowane przez Klub Sezam we współpracy z Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, stanowiły niezwykłe połączenie medycyny i muzyki. Podczas spotkania, które odbyło się w ramach projektu „50 Tygodni w Mieście Nauki – Tydzień Organów w Mieście Nauki”, uczestnicy mieli okazję zgłębić tajniki profilaktyki zdrowotnej z perspektywy lekarskiej oraz muzycznej.

Podczas warsztatów poruszono istotne kwestie związane z świadomym reagowaniem na sygnały wysyłane przez nasze ciało oraz podjęto dyskusję na temat znaczenia muzyki dla codziennej troski o zdrowie. Ciekawostką było przybliżenie analogii między działaniem naszych narządów wewnętrznych a grą na instrumentach muzycznych, co dostarczyło uczestnikom nowej perspektywy zrozumienia swojego organizmu.

Podczas spotkania gościliśmy wybitnych specjalistów: Pana Szymona Franczyka, lekarza chirurga, oraz Panią Grażynę Leja-Franczyk, muzykoterapeutkę, którzy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z dziedziny medycyny i muzyki. Dzięki ich zaangażowaniu i holistycznemu podejściu, uczestnicy mogli zdobyć cenne informacje na temat profilaktyki zdrowotnej oraz roli muzyki w procesie leczenia i rehabilitacji.

Warsztaty nie tylko dostarczyły uczestnikom wartościowej wiedzy, ale również były źródłem inspiracji i refleksji nad znaczeniem zdrowego stylu życia oraz aktywności muzycznej w procesie starzenia się.

Dziękujemy wszystkim prowadzącym oraz uczestnikom za udział w tym niezwykłym wydarzeniu!